طراحی واسط کاربری نرم افزار

طراحی واسط کاربری نرم افزار

طراحی واسط کاربری نرم افزار

شرکت نرم افزاری نهایت خدمات نرم افزاری خود را در حوزه هــــای زیر در زمینه طراحی و توسعه نرم افزار انجام می دهد.
•  نرم افزار تحت ویندوز.
•  نرم افزار تحت وب.


بیشتر بخوانید


طراحی واسط کاربری نرم افزار

در تمامی زمینه های کاری ذکر شده مراحل کاری به شرح زیر می باشد:
 • مشاوره رایگان.
• امکان سنجی سیستم.
• ارائه پروپزال فنی.
• شناخت نهایی.
• پیاده سازی.
• تست و راه اندازی.


بیشتر بخوانید

طراحی نرم افزار تحت وب

 برنامه تحت وب به برنامه هايي گفته ميشود که براي انجام امور مختلف به صورت آنلاين طراحي و ساخته شده اند. اين برنامه ها که معمولا با يکي از زبان هاي PHP, ASP.NET و Java ساخته ميشوند روي سرور قابل اجرا هستند.

برنامه هاي تحت وب به دليل سادگي و قابل دسترس بودن در طول شبانه روز داراي طرفداران بسياري هستند. براي استفاده از اين برنامه ها تنها کافي است که کاربر به اينترنت و يک مرورگر دسترسي داشته باشد.

 در واقع زماني که شما به يک سايت متصل ميشويد و به انجام اموري مانند ارسال ايميل، خريد آنلاين، سيستم حسابداري، امور بانکي و … ميپردازيد با يک برنامه تحت وب در حال کارکردن هستيد. به طور مثال Yahoo! Mail يا Gmail برنامه هاي تحت وبي هستند که کاربران آنها در هر زمان ميتوانند به صورت آنلاين به ايميل هاي خود دسترسي داشته باشند و آنها را مديريت کنند. اما برنامه هاي تحت ويندوز به صورت آفلاين هستند و براي برنامه يا روند خاصي در ويندوز طراحي شده اما ممکن است اينگونه برنامه ها هم به صورت سرور و تحت شبکه هم اجرا شوند. حتي مي توان اين سرور را به صورت مجازي در اينترنت قرار داد و ارسال و دريافت اطلاعات به صورت اشتراکي در آن مديريت کرد.


بیشتر بخوانید

برنامه نویسی تحت ویندوز و API

API یا رابط برنامه‌ نویسی کاربردی چیست؟

مخفف  Application Programming Interfaceبه معنای رابط برنامه‌ نویسی کاربردی است. در واقعAPIیک کتابخانه سیستمی شامل صدها تابع استاندارد قابل دسترسی است که شرکت Microsoftآنها را داخل یکسری فایل DLLبرای برنامه نویسی سیستمی قرار داده است.

APIرا اصطلاحا قلب سیستم عامل ویندوز می نامند ، هر کاری که در این سیستم عامل انجام می شود توسط همین توابع APIصورت می گیرد ، در حقیقت APIبر خلاف نام آن که نشان دهنده یک رابط مستقل برای ایجاد برنامه های کاربردی تحت ویندوز است بیشتر توسط خود سیستم عامل ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد ، به بیانی دیگر تعداد زیادی از APIها را Microsoftجهت کارهای داخلی windowsاستفاده کرده و هیچ نامی از آنها برده نشده است و هیچ مستنداتی برای آنها نداریم .
اما نقش APIدر برنامه نویسی چیست؟

 APIسنگ بنای برنامه نویسی تحت ویندوز را فراهم می آورد . بهتر است بگوییم برنامه نویسی تحت ویندوز بدون توابع APIغیر ممکن است .
با استفاده از APIمی توانید برای برنامه ها یک رابط گرافیکی فراهم نمایید ، تصاویر را نمایش دهید و شی های سیستم مانند حافظه ، فایلها و پردازشها را مدیریت نمایید . ویندوز برای کنترل خود توابع و روال هایی را در اختیار برنامه نویسان می گذارد این توابع دارای قدرت و توانایی بالایی می باشند و قابل استفاده توسط برنامه نویسانDelphiC++ , Visual cVisualBasicو غیره می باشند.